Dzimbowe decoupage i inne...

Mój decoupage, moja pasja, moje zadowolenie, mój czas, moje próby.

Wpisy otagowane „jajczarka decoupage”

 • piątek, 29 marca 2013
  • Wielkanocne wytwory.

              Między zakupami, sprzątaniem mieszkania, pieczeniem ciasta i mięs znalazłam czas na ozdobienie wytłaczanki na jajka i talerzyka wielkanocnego. Prawda jest taka, że na moją przyjemnośc zawsze znajdę czas, wszystko zależy od organizacji w pracach domowych. Przed godziną wyciagnęłam sernik z piekarnika, trochę mi opadł, ale mam nadzieję, że w smaku będzie dobry. Teraz do piekarnika wstawiłam mięsa do pieczenia, wymagają tylko przewrócenia od czasu do czasu, więc mam luz.

   Jajczarka z zajączkami. Miałam przy niej trochę zabawy z wycinaniem i dopasowywaniem elementów z serwetki.

   Jajczarka-wytłaczanka decoupage

   Ta sama jajczarka ozdobiona również wewnątrz w motylki i w zające z jajami. Zabrzmiało dwuznacznie, oczywiście chodzi o jajczarkę z prezentowanymi w wytłaczance jajkami.

   Jajczarka-wytłaczanka decoupage

   I talerzyk z wielkanocnym motywem. Motyw przyklejony od spodu, więc śmiało mogę na talerzyku położyc, np. ugotowane jajka, czy coś innego.

   Talerzy wielkanocny decoupage

   Spód talerzyka potraktowałam krakiem jednoskładnikowym i trochę ozdobiłam. Tym samym zatuszowałam powstałe przy klejeniu zmarszczenia.

   Talerzyk wielkanocny od spodu

   Wesołych i zdrowych świąt, bez względu na pogodę.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Wielkanocne wytwory.”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   weranja47
   Czas publikacji:
   piątek, 29 marca 2013 17:21
 • niedziela, 24 marca 2013
  • Jajczarski decoupage.

            Jestem w trakcie ozdabiania tacy, która ma byc prezentem dla znajomego w dowód wdzięczności za przeinstalowanie systemu w moim laptopie. Długo wybierałam  motyw jakim ozdobic tacę, w końcu wzięłam pod uwagę, że taca będzie (mam nadzieję) służyc równiez jego żonie, więc zdecydowałam się na róże oraz dzbanek z filiżankami. Trochę się zraziłam  przy tej tacy, bo serwetka dostała zmarszczek po pierwszym lakierowaniu.Dla relaksu wzięłam się za  styropianowe wytłaczanki,te przynajmniej robię na luzie.Jedną ze zrobionych jajczarek wręczyłam koleżance, za co otrzymałam siarczystego buziaka. Zapowiedziała, że jajczarka będzie ozdobą wielkanocnego stołu, oczywiście z jajkami. Było mi miło.

   Jajczarka lawendowo-oliwkowa z kropeczkami z zielonym dołem, który malowałam aż trzy razy, bo niestety nie mogłam dokładnie pokryc powierzchni farbą, więc następne jajczarki pozostawiłam z niemalowanym dołem.

   Jajczarka decoupage

   Jajczarka z motylkami i kwiatkami. Widok z przodu i z tyłu.

   Jajczarka decoupage

   Jajczarka decoupage

   Jajczarka w różyczki. Może jeszcze coś jej dodam, bo taka jakaś uboga. Może jakiś szlaczek, a może moje ulubione kropeczki?

   Jajczarka decoupage

   A to moje łazienkowe puszki, jako pojemniki-niezbędniki.

   Puszki decoupage

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   weranja47
   Czas publikacji:
   niedziela, 24 marca 2013 16:53
 • wtorek, 19 marca 2013
  • Decoupagowa jajczarka.

            Popełniłam w ostatnim czasie kilka słoiczków i jajczarkę, czyli pojemnik na jajka. Jakiś czas temu podjęłam próbę udekorowania wytłaczanki po zakupionych jajkach. Jednak wytłaczanka była z tektury, czy z czegoś podobnego i niestety po pomalowaniu akrylową farbą rozmiękła się, a jak wyschła, to wyglądała beznadziejnie. Ale w ostatnim czasie trafiłam na jajka w styropianowej wytłaczance, no i znacznie łatwiej było ją udekorowac i według mnie wygląda fajnie.Taki pojemnik w lodówce wygląda estetycznie. Nabrałam ochoty na jeszcze....więc zrobię dla córek i dla koleżanek, pod warunkiem, że natrafię na styropianowe opakowania.

   Jajczarka decoupage w bratki

   Jajczarka decoupage.

   Jajczarka decoupage w bratki

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   weranja47
   Czas publikacji:
   wtorek, 19 marca 2013 07:59

Kalendarz

Maj 2018

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Flag Counter