Dzimbowe decoupage i inne...

Mój decoupage, moja pasja, moje zadowolenie, mój czas, moje próby.

Wpisy

 • niedziela, 28 kwietnia 2013
 • czwartek, 25 kwietnia 2013
  • Czas na doniczki.

            Wiosna długo oczekiwana w końcu nadeszła. Czas ozdobic balkon roślinami i doniczkami. Lawenda zimowała w garażu, przesadziłam ją do innych doniczek, bo decoupagowe doniczki, w których zimowała, nie przetrwały warunków atmosferycznych. Usunęłam z nich zniszczoną powierzchnię i zrobię je na nowo. Kupiłam lakier jachtowy, więc byc może doniczki będą bardziej odporne na słońce i deszcz.

   Doniczka decoupage

   Doniczka decoupage

    

   I jeszcze słoiczek na suszone grzybki na zielonym spękanym tle. Kapelusze grzybków uwypukliłam pastą strukturalną.

   Słoiczek decoupage zielony

   Słoiczek decoupage

   Słoiczek na herbatę.Wykorzystałam motywy z "herbacianej" serwetki, a ozdobny szlaczek z innej serwetki, dodałam napisy i trochę kropeczek.

   Słoiczek decoupage

   Słoiczek na herbatkę

   Słoiczek na kawę z elegancką paryżanką. Polowałam na tę serwetkę już od dawna, ale w końcu udało mi się ją zamówic.

   Słoiczek decoupage

   Słoiczek decoupage

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   weranja47
   Czas publikacji:
   czwartek, 25 kwietnia 2013 08:08
 • poniedziałek, 15 kwietnia 2013
 • czwartek, 11 kwietnia 2013
 • niedziela, 07 kwietnia 2013
  • Butelki ozdobne.

        Dzisiaj za oknem piękne słoneczko, tak wyczekiwane przez wszystkich.W ostatnim czasie wszyscy mówią przede wszystkim o pogodzie, o przedłużającej się zimie, o spóźniajacej się wiośnie itd... A jak będzie upalne lato albo deszczowe też będzie temat do rozmów.Ale póki co trzeba korzystac, że nie pada. Więc nim wybiorę się na przedobiedni spacer wrzucę kilka słonecznych butelek, kwiatowych i owocowych. Kwiatowe zrobiłam w ostatnim czasie, a owocowe już dawno. Teraz morduję się z pękatą butelką z uszkiem, idzie mi topornie, poprawiam, poprawiam i dalej nie jestem zadowolona.   

   Butelka z moimi ulubionymi herbacianymi różami, spękania jednoskładnikowe, trochę ozdóbek.

   Butelka roze herbaciane  

   Dwie butelki z czerwonymi różami. Butelka z lewej strony miała już swoją poprzedniczkę, która ma już właściciela.Butelka po prawej ozdobiona jest złotymi kropeczkami i spękaniami.

   Butelki rozane

   Dwie owocowe butelki na nalewki z cieniowanymi spękaniami, z których jestem bardzo zadowolona.W tym okresie nie miałam jeszcze żadnej konturówki i nie zakrapiałam tych butelek, ale wyszło im to chyba na dobre.

   Butelki ozdobne.

   Butelki ozdobne.

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   weranja47
   Czas publikacji:
   niedziela, 07 kwietnia 2013 10:15
 • piątek, 29 marca 2013
  • Wielkanocne wytwory.

              Między zakupami, sprzątaniem mieszkania, pieczeniem ciasta i mięs znalazłam czas na ozdobienie wytłaczanki na jajka i talerzyka wielkanocnego. Prawda jest taka, że na moją przyjemnośc zawsze znajdę czas, wszystko zależy od organizacji w pracach domowych. Przed godziną wyciagnęłam sernik z piekarnika, trochę mi opadł, ale mam nadzieję, że w smaku będzie dobry. Teraz do piekarnika wstawiłam mięsa do pieczenia, wymagają tylko przewrócenia od czasu do czasu, więc mam luz.

   Jajczarka z zajączkami. Miałam przy niej trochę zabawy z wycinaniem i dopasowywaniem elementów z serwetki.

   Jajczarka-wytłaczanka decoupage

   Ta sama jajczarka ozdobiona również wewnątrz w motylki i w zające z jajami. Zabrzmiało dwuznacznie, oczywiście chodzi o jajczarkę z prezentowanymi w wytłaczance jajkami.

   Jajczarka-wytłaczanka decoupage

   I talerzyk z wielkanocnym motywem. Motyw przyklejony od spodu, więc śmiało mogę na talerzyku położyc, np. ugotowane jajka, czy coś innego.

   Talerzy wielkanocny decoupage

   Spód talerzyka potraktowałam krakiem jednoskładnikowym i trochę ozdobiłam. Tym samym zatuszowałam powstałe przy klejeniu zmarszczenia.

   Talerzyk wielkanocny od spodu

   Wesołych i zdrowych świąt, bez względu na pogodę.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Wielkanocne wytwory.”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   weranja47
   Czas publikacji:
   piątek, 29 marca 2013 17:21
 • wtorek, 26 marca 2013
  • Taca decoupage i nie tylko.

           Skończyłam pracę przy prezentowej tacy. Na fotce prezentuje się całkiem dobrze, ale ma trochę zmarszczeń na liściach, próbowałam zwalczyc fałdki papierem ściernym, trochę pomogło. Szkoda, że moje zimowe fałdki nie można zniwelowac papierem ściernym. W najbliższym czasie do mojej gąsiennicowej figury jeszcze trochę fałdek dojdzie, bo zbliżają się święta i jak sobie odmówic smakowania różnych pyszności.

   Tackę zakupiłam w pepco, przemalowałam na biało, ale po naklejeniu szlaczków na brzegach okazało się, że biały kolor ze szlaczkiem bardzo się gryzł, więc machnęłam na beżowo. Białe tło przy filiżankach i dzbanku pociapkałam delikatnie różnymi kolorami.

   Taca decoupage

   Słoiczki po kawie ozdobiłam krągłymi jabłuszkami. Takie krągłości są mi bardzo bliskie.Trochę pocieniowałam i dorzuciłam mnóstwo piegów, tzn.kropeczek.

   Słoiczki decoupage

   Z drugiej strony słoiczków - truskawki. Aż ślinka na ich widok cieknie.

   Słoiczki decoupage

   Do dużego słoika dorobiłam dwa mniejsze , żeby nie był taki samotny. W grupie zawsze lepiej, niekoniecznie w trójkącie..

   Słoiczki decoupage

   Popełniłam również butelczynę, wyszła taka stonowana, żeby nie powiedziec blada.

   Butelki decoupage

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   weranja47
   Czas publikacji:
   wtorek, 26 marca 2013 20:15
 • niedziela, 24 marca 2013
  • Jajczarski decoupage.

            Jestem w trakcie ozdabiania tacy, która ma byc prezentem dla znajomego w dowód wdzięczności za przeinstalowanie systemu w moim laptopie. Długo wybierałam  motyw jakim ozdobic tacę, w końcu wzięłam pod uwagę, że taca będzie (mam nadzieję) służyc równiez jego żonie, więc zdecydowałam się na róże oraz dzbanek z filiżankami. Trochę się zraziłam  przy tej tacy, bo serwetka dostała zmarszczek po pierwszym lakierowaniu.Dla relaksu wzięłam się za  styropianowe wytłaczanki,te przynajmniej robię na luzie.Jedną ze zrobionych jajczarek wręczyłam koleżance, za co otrzymałam siarczystego buziaka. Zapowiedziała, że jajczarka będzie ozdobą wielkanocnego stołu, oczywiście z jajkami. Było mi miło.

   Jajczarka lawendowo-oliwkowa z kropeczkami z zielonym dołem, który malowałam aż trzy razy, bo niestety nie mogłam dokładnie pokryc powierzchni farbą, więc następne jajczarki pozostawiłam z niemalowanym dołem.

   Jajczarka decoupage

   Jajczarka z motylkami i kwiatkami. Widok z przodu i z tyłu.

   Jajczarka decoupage

   Jajczarka decoupage

   Jajczarka w różyczki. Może jeszcze coś jej dodam, bo taka jakaś uboga. Może jakiś szlaczek, a może moje ulubione kropeczki?

   Jajczarka decoupage

   A to moje łazienkowe puszki, jako pojemniki-niezbędniki.

   Puszki decoupage

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   weranja47
   Czas publikacji:
   niedziela, 24 marca 2013 16:53
  • Kartonomania.

      Kartonomania czyli decoupage na kartonach po butach. W domu ma się dużo różnorodnych drobiazgów, które trzeba gdzieś i w czymś przechowac. Do tej pory wykorzystywałam różne plastikowe pudełka  i koszyczki, ale jak poczułam pociąg do zwykłych kartonów, to plastiki poszły w odstawkę. Wnętrze kartonów również wykańczam, albo maluję, albo naklejam motywy serwetek, jak również wykorzystuję papier samoprzylepny lub resztki folii smoprzylepnej. Nie prezentuję wnętrza kartonów, bo zwyczajnie oszczędzam miejsce na pliki. A to moje kartonowe dzimbolizmy:

   Karton z widoczkiem z serwetki ryżowej. Częśc serwetki wykorzystałam do ozdobienia tacy już dawno temu, a druga częśc czekała na jakiś pomysł.

   Karton decoupage

   A to mój drugi karton w stylu indiańskim.

   Karton po butach decoupage

   Karton z różami i innym kwieciem, trochę spękacza jednoskładnikowego, trochę zygzaków i kropeczek.

   Karton po butach decoupage

   Do tego kartonu wykorzystałam (jak widac) serwetkę z typowymi dla Londynu miejscami.Niestety na obwódce kartonu nie wyszedł mi napis w całości, no trudno.

   Karton po butach decoupage

   A tu "leciałam" resztkami serwetki. W sumie sama serwetka wygląda jak patchwork, więc sztukowanie nie zaszkodziło całości.

   Karton po butach decoupage.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   weranja47
   Czas publikacji:
   niedziela, 24 marca 2013 10:06
 • wtorek, 19 marca 2013
  • Słoiczki na suszone grzybki.

             Próbowałam dodac fotki słoiczków w poprzednim blogu, ale miałam komunikat,że brak miejsca, więc usunęłam z plików kilka fotek, tych przed zmniejszeniem i odzyskałam trochę MB. Nie wiedziałam, tzn. nie doczytałam, że na blogu jest limit zdjęciowy.W takiej sytuacji mogę, albo nie dodawac zdjęc, albo utworzyc inny blog, albo zakończyc moją przygodę z blogiem. Ale póki co kilka fotek moich wytworów.

   Do jesieni i grzybobrania jeszcze daleko, nawet wiosna do tej pory nie nadeszła, a ja już uszykowałam kilka słoiczków prezentowych na suszone grzybki.Zostały mi resztki serwetek z motywami grzybków, więc dodałam trochę lisci jesiennych, gałązki jagodowe i jakoś to wyglada.

   Słoiczek na suszone grzybki

   Słoiczek na suszone grzybkiSłoiczek na suszone grzybki

   Słoiczek na suszone grzybki

   Słoiczek na suszone grzybki

   A do tej ekspozycji jesiennej trochę kolorowych słoiczkowych akcentów:

   Słoiczek po kawie z krzaczkiem fiołków przeznaczony na mojego dekupażowego fioła, ale póki co kasza ma się w nim całkiem dobrze.

   Słoiczek decoupage z fiołkami

   Kolorowy kuchenny słoiczek, jeszcze niezagospodarowany, stoi i czeka na wsad, może na jakieś zioła,  a może na niesforne ziółka?

   Słoiczek decoupage kuchenny

   A tu próbowałam z dołem czarnym. Zainspirował mnie czarny dekielek. Przy kilku słoiczkach malowałam dekielki pod kolor, ale nie zawsze farba dobrze się sprawowała, czasem odpryskiwała. Niedociągnięcia połączenia czarnej płaszczyzny z bratkami zatuszowałam moimi ulubionymi kropeczkami.

   Słoiczek decoupage czrno-biały

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   weranja47
   Czas publikacji:
   wtorek, 19 marca 2013 10:22

Kalendarz

Grudzień 2018

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Flag Counter